Česky English

Lyžařský kurz 201611lyze2016.JPGRok se s rokem sešel a už během vánočního lenošení jsme s obavami sledovali stav sněhové pokrývky v našich nejvyšších horách. Naštěstí sněžná děla vypomohla v nouzi nejvyšší, a tak nás opět čekal tradiční lyžařský kurz se vším, co k němu patří.
Některé změny oproti minulosti nastaly. Shodou okolností se asi poprvé vytvořila čistě dívčí parta (pánové, udělali jste chybu, že jste to vzdali!). Nově jsme byly ubytované na horské chatě Svornost, kde jsme měly k dispozici prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením, což bylo oproti loňsku víc než příjemné. Strava byla také moc dobrá a každý den bylo ovoce a domácí moučník.
Největším bonusem však bylo to, že chata stojí na hlavní sjezdovce Zahrádky s nově postavenou čtyřsedačkovou lanovkou a vůbec jsme se tedy nemusely plahočit pěšky ke sjezdovce v těžkých lyžařských botách a s lyžemi na ramenou. Začátek ledna byl sice skoupý na sněhové vločky, ale z jedenácti sjezdovek byly zasněženy umělým sněhem čtyři a my jsme si jich dostatečně užily. Ve středu, kdy je předepsaný odpočinkový den bez lyží, jsme vyrazily do Jánských Lázní, pak jsme vyjely kabinkovou lanovkou na Černou horu a pěšky se vrátily zpátky na chatu.
Večerní program byl jako obvykle pestrý. Promítly jsme si instruktážní filmy o lyžování, uspořádaly jsme turnaj ve stolním tenisu a fotbálku, jindy jsme se pobavily v nápaditých karnevalových převlecích.
I tentokrát se lyžařský kurz vydařil a těšíme se zase na příští rok. (fotogalerie)

Dana Strnadová, vedoucí kurzu


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4