Škola přijímá přihlášky pro 2. kolo přijímacího řízení na obory Oděvní design a Produkční činnost v umění a reklamě.
Česky English

Aktuality


Návrhy dresů pro TJ Straky

velebna.jpeg.jpgstraky.jpgNa konci minulého roku jsme byli osloveni fotbalovým týmem TJ Straky, aby naše studentky zkusily navrhnout potisk na dresy pro děti ve věku 4 až 6 let. Představa byla, že se na návrhu objeví straka a fotbalový motiv. Úkolu se ujaly studentky oděvního designu. Odesláno bylo devět návrhů a jeden z nich si fotbalový tým nakonec vybral. Jednalo se o návrh studentky Kristýny Velebné. Dresy se nechaly potisknout a ušít a fotbalový tým již může směle vběhnout na hřiště.
Děkujeme TJ Straky za zajímavou spolupráci.

Karolína Vlčková, Renáta PušováAtrium plné květin a tónů

Datum konání: 27. 5. 2017

Spolek rodáků a přátel města Lysá nad Labem připravil v sobotu 27. 5. 2017 kulturní program v atriu kláštera. Společenská akce se konala v rámci 2. ročníku celoměstských slavností Lysá žije. Součástí programu v atriu byla i módní přehlídka žáků naší střední školy. Studentky předvedly modely rozmanitých střihů i barevně sladěných materiálů, které vynikly v prostředí krásných květinových aranžmá a romantického klášterního atria.
Součástí městských oslav bylo oživení lyského Montmartru, na kterém se podíleli i naši studenti. Ve dvou stanech jsme se prezentovali maturitními pracemi oboru Grafický design i prostorovými objekty žáků oboru Design interiéru a bytových doplňků.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na sobotní akci a přispěli k příjemné letní atmosféře.

Alena Hlavatá – učitelka odborných předmětůPOZVÁNKA NA INFORMAČNÍ SCHŮZKU PRO RODIČE A ŽÁKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ

Datum konání: 6. 6. 2017 - 13. 6. 2017

Pozvánky dle jednotlivých oborů naleznete v "Informacích pro uchazeče" ŘÍŠE DIVŮ není jen pro Alenky aneb Úspěch ve výtvarné soutěži

Dudková Eva.jpgDům dětí a mládeže Praha - Jižní Město vyhlásil v únoru 2017 výtvarnou soutěž na téma V říši divů, vybízející k uplatnění hlavně fantazie a představivosti. V kategorii Středoškoláci (17 let a více) se umístila naše studentka Eva Dudková ze 3. K (obor oděvní design) na úžasném 1. místě. Všechny oceněné výtvarné práce můžete zhlédnout na výstavě, která bude zahájena vernisáží v úterý 20. června 2017 v 17:30 v prostorách pořadatelského DDM Praha - Jižní Město.

Evě moc gratulujeme. Jen tak dál!Vyhlášení přijímacího řízení na uvolněná místa ve studijních oborech

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení.pdfVýměnný pobyt učitelů Ruské federace a České republiky

voroněž.jpgBěhem prvního květnového týdne se uskutečnila druhá část plánovaného výměnného pobytu ruských a českých učitelů, který se koná pod záštitou Krajského úřadu Středočeského kraje, zejména pak radního pro oblast vzdělávání a sportu pana Jana Skopečka. Konkrétní spolupráce funguje mezi naším Středočeským krajem a ruskou Voroněžskou oblastí. Učitelé ze Středočeského kraje navštívili Voroněž v listopadu 2016 a voroněžští učitelé u nás pobývali od 29. dubna do 8. května 2017. Program obou výměnných pobytů je podobný. Prioritou je návštěva školských zařízení v dané oblasti, výměna zkušeností mezi pedagogy či rozhovory se žáky. Učitelé vždy rovněž navštíví i řadu památek, zajímavých provozů či přírodních zajímavostí. Lysá nad Labem hostila delegaci deseti učitelek ve čtvrtek 4. 5. 2017. O dopolední program se postarali učitelé a studenti SŠOGD, kde se vyučuje i ruský jazyk. Studenti si připravili krátký program s malou módní přehlídkou. Po obědě proběhlo slavnostní přijetí delegace na radnici. Pan starosta Karel Otava přivítal skupinu učitelek v zasedací síni radnice. Obě strany krátce pohovořily o městě i školské problematice u nás a v Rusku.  Voroněžská škola MOK 2, ze které byla většina členek delegace, je velice úspěšná škola, kde přibližně stovka učitelů učí na 1 500 žáků ve dvou směnách. Díky vynikajícím studijním výsledkům patří škola mezi nejlepší v Ruské federaci. Z radnice se delegace vydala na státní zámek Sychrov, kde pro ně byla připravena prohlídka historické budovy se zahradami.

Mgr. Monika Fandáková, SŠOGD Lysá nad LabemAVANTGARDA 2017

ava.JPGV pořadí 16. ročník soutěže mladých módních tvůrců Avantgarda 2017 se konal ve čtvrtek 27. dubna 2017 na Výstavišti v Lysé nad Labem v rámci výstavy Elegance. Opět se soutěžilo ve třech kategoriích: 1. Tradiční materiály, 2. Netradiční materiály a 3. Rozmanitosti Indie (téma poslední kategorie se každý rok mění a letos jsme se přenesli až do daleké exotiky). Celou soutěží provázel moderátor Evropy 2 Petr Říbal. V porotě usedly například Helena Fejková, Jana Berg, Jaroslava Procházková či Lucie Smatanová. Předsedou poroty byl stylista Kája Pavlíček.
Do soutěže jsme se přihlásili s pěti kolekcemi. V "tradičních materiálech" se objevilo naše barevné Happy Splashes. V "netradičních materiálech" jsme představili hned tři kolekce. Jedna z nich byla Blind Time, minimalistická kolekce z igelitu, vytvořená studenty 2. ročníku oboru oděvní design. Další kolekcí této kategorie byly modely studentky 1. ročníku oboru interiérový design Elišky Jarošové, která využila jako výchozí materiál obaly na vajíčka a své výtvory nazvala V kůži ještěra.  Třetí kolekcí byla Mozaika, dva modely vytvořené z perlinky a filcových čtverečků. Z kategorie Netradiční materiály jsme si odnesli dvě speciální ceny, konkrétně za kolekce Blind Time a V kůži ještěra. V poslední kategorii Rozmanitosti Indie jsme získali trofej nejvyšší. Kolekce Midnight sun, vytvořená studentkami 3. ročníku oboru oděvní design, neměla dle poroty konkurenci a získala první místo (druhé a třetí místo tentokrát porota vůbec neudělila).

Všem, kteří se podíleli na této akci, děkujeme a úspěšným studentům moc gratulujeme. Těšíme se na další kreativní tvorbu.

Mgr. Karolína VlčkováCesta za inspirací na francouzskou výtvarnou školu

Francie1.jpgBěhem velikonočního týdne navštívilo 15 studentů 1. a 2. ročníku oboru grafický design partnerskou výtvarnou školu v Nevers v Burgundsku. Francouzští grafici nás přijali s otevřenou náručí. Naši a francouzští studenti spolu strávili čtyři prosluněné dny v Nevers a Paříži. První den jsme měli možnost prohlédnout si školu, v odpoledních hodinách pak následovala komentovaná prohlídka historického centra Nevers, malebného města na řece Loiře. Střední škola Alaina Colase v Nevers poskytuje celkem 850 studentům střední všeobecné vzdělání a dále specializované vzdělání v oborech grafický a produktový design, design interiéru a užité umění. Škola také nabízí následné vysokoškolské studium v oboru užitého umění.
Francouzští grafici pro nás připravili zajímavý program. Naši studenti se zapojili do dvoudenního projektu Gesta a znaky, na němž spolupracovali ve skupinkách se stejně starými francouzskými studenty. Dorozumívacím jazykem byla angličtina. Studenti měli za úkol společně vymyslet nová gesta, která pak nafotili na neutrálním pozadí a opatřili anglickým, francouzským a českým popisem. Takto vznikl improvizovaný slovník gest, který studenti měli svázat do brožovaného slovníku gest, po vzoru dnes již historického slovníku italských gest autora Bruna Munariho. Projekt přinesl mnoho situací, ve kterých studenti prokázali schopnost komunikovat a účelně spolupracovat na vznikajícím díle.
Po třídenním pobytu ve škole, kdy naši a francouzští studenti nejen společně pracovali, ale také společně trávili polední pauzy ve školní jídelně a posléze povídáním či hraním volejbalu na školním dvoře, jsme společně opustili Nevers a vydali se do hlavního města. V Paříži jsme navštívili Muzeum dekorativního umění a rozloučili se s našimi přáteli piknikem v rozkvetlých Tulierských zahradách.
Studijní výjezd přinesl nejen vzácné zkušenosti se studiem na výtvarné škole v cizí zemi, ale také obohacení v podobě nově vzniklých přátelství. Tento příběh nekončí, těšíme se na jeho pokračování na podzim, kdy k nám francouzští přátelé zavítají a zúčastní se týdenního grafického programu na naší škole.
Děkujeme krajskému úřadu za zprostředkování spolupráce s francouzskou školou a za finanční příspěvek na dopravu.

Akad. mal. Jindřich Žáček a Bc. Šárka Šmídová, SŠOGD Lysá nad Labem

Další fotografie z akce naleznete na facebooku školy.VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018 - Produkce

Výsledky PŘ - Produkce.pdfPředseda PSP ČR navštívil naši školu


hamacek2.JPGhamacek3.JPG10. duben 2017 se stal pro naši školu výjimečným. Zavítal k nám pan Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Doprovázel ho pan Josef Řihák z Kanceláře předsedy PSP ČR, oddělení protokolu. Zúčastnili se také paní Emílie Třísková, senátorka Parlamentu ČR a pan Karel Otava, starosta Lysé nad Labem. Hosty přivítala paní Irena Mázlová, ředitelka SŠOGD.
Všichni si se zájmem prohlédli oděvní a grafické dílny, poté se přesunuli do společenské místnosti, kde proběhla beseda pana Hamáčka se studenty. Věnoval se problematice zahraniční politiky, ochotně reagoval i na dotazy k aktuální situaci v ČR. Zvolil vstřícný přístup k diskutujícím, reagoval věcně, jasně, svá tvrzení dokládal argumenty.
Pro besedu byl vyměřený čas, který oběma stranám rychle uběhl, vzácná návštěva se proto musela rozloučit a odjet za dalšími povinnostmi.

Mgr. Marie Tomášová
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6