Česky English

Aktuality


Novější 1 3

Beseda se zástupci města

Datum konání: 5. 4. 2018

Zeptejte se A3 4.jpgVolby do školské rady

Datum konání: 26. 3. 2018

  • z řad zákonných zástupců nezletilých žáků nebo zletilých žáků školy
  • z řad pedagogických pracovníkůVolby do školské rady (pdf)


ŘEMESLA 2018

remesla01_18.JPGremesla18.JPGVe dnech 22. až 24. února 2018 probíhala na Výstavišti v Lysé nad Labem výstava tradičních řemesel: Veletrh škol a učilišť, konaný pod záštitou Krajské hospodářské komory Střední Čechy.
I v letošním roce se naše škola akce velmi aktivně zúčastnila. Ve výstavním stánku, který jsme designově atraktivně připravili proti pódiu, mohli žáci základních škol pozorovat bezprostřední počínání studentů grafického designu, kteří se zde zkušeně věnovali kresbě a některým grafickým technikám. Z vystavených oděvních modelů pak zaujaly především nápadité sukně s aplikací architektury Prahy. Součástí prezentace školy byla i módní přehlídka žáků, která probíhala ve čtvrtek i v pátek na pódiu v hale Výstaviště. 
Doufáme, že jsme svou expozicí oslovili přihlížející žáky základních škol a že se s některými setkáme u nás ve škole nebo na Dni otevřených dveří.

 Alena Hlavatá, učitelka praktických cvičeníNávštěva zahraničních učitelů

turecko.JPGV rámci projektu Evropské praxe v systémech Assyst Bullmer Computerized Molding System nás ve dnech 16. a 17. 1. 2018 navštívila skupinka pěti učitelů z Turecka. Byl pro ně připraven program, jehož završením bylo předání certifikátů. První den se skupina učitelů věnovala přípravě na sítotisk. Nejprve si v oděvní dílně zhotovili povlak na polštář, na který pak v grafické dílně tiskli připravený motiv. Druhý den je čekala výtvarná technika - malba na hedvábí. Do navlhčených šátků zapouštěli syté barvy. Vznikly tak originální abstraktní pestré vzory. Zhotovené výrobky si učitelé odvezli jako památku na naši školu.

 Bc. Renáta Pušová, DiS.,vyučující odborných předmětůMINT: PRAGUE FASHION MARKET

mint7.jpgNaše škola se zúčastnila se svou prezentací přehlídky současného designu. A protože šlo již o dvacátý ročník akce MINT: PRAGUE FASHION MARKET, ožily jím zcela výjimečné prostory Kampusu v Hybernské 4 v Praze 1, kousek od Prašné brány. Přehlídka se konala ve dnech 8. – 10. prosince 2017 a v tento adventní víkend ji navštívilo mnoho zájemců o design i „poutníků za dárečky“. Součástí instalace školy byl i výsledek tvorby sedmi týmů studentů čtvrtého ročníku grafického designu, kteří v rámci návrhové tvorby pracovali na reklamní kampani pro Mintmarket v holešovické tržnici. V kontextu ostatních vystavujících se naše instalace líbila a určitě nám pomůže dostat naši školu do povědomí laické i odborné veřejnosti.

Mgr. Iva MarkvartováMladý módní tvůrce ČR v Jihlavě 2017

Ve čtvrtek 30. listopadu jsme se opět vydali do Jihlavy, kde se konal 29. ročník soutěže Mladý módní tvůrce České republiky. Těžký úkol ve výběru vítězných kolekcí měla odborná porota, ve které zasedaly známé tváře jako Jiřina Tauchmanová, Iveta Řádková či Nina Provaan Smetanová. Oděvní soutěž nabídla celkem sedm soutěžních kategorií: Volná mladá móda, Společenské šaty, Sportovní oděvy, Pokrývky hlavy, Oděvní doplňky, Trnité motivy, Potisky a koláže. Přihlásilo se více než 280 soutěžících.
Naše škola si odvezla krásné 2. místo v kategorii Volná mladá móda, podtéma Minimalismus. Tuto úspěšnou kolekci vytvořila skupina studentů z třetího ročníku.
Moc gratulujeme těm, kteří byli oceněni na pomyslném stupínku, a děkujeme všem ostatním za snahu a účast i při tak silné konkurenci.

Mgr. Karolína VlčkováAnglické novinky z Neratova

neratov2017_1.jpgneratov2017.jpgV době od 29. 10 do 2. 11.2017 proběhl tradiční kurz anglického jazyka v malebné vesničce Neratov v Orlických horách. Kurzu se zúčastnilo 30 studentů naší školy pod vedením Šárky Šmídové, Daniely Smutné a Zdenky Hruškové. Tým našich učitelů byl obohacen o přítomnost rodilého mluvčí J. P. O Gradyho, učitele z pražské jazykové školy Spusa a externí lektorky Ireny Kašparové z brněnské vysoké školy.
Tentokrát byl kurz veden v duchu legendární knihy J. R. |R. Tolkiena Pán prstenů, která byla též úspěšně převedena na filmové plátno. Veškeré aktivity probíhaly na téma tohoto fantastického příběhu a studenti si osvojovali znalosti anglického jazyka při plnění aktivit, které vyústily v krátké divadelní představení všech čtyř studijních skupin, do kterých byli rozděleni.
Podstatou celého kurzu je celodenní komunikace v anglickém jazyce. Mimo čtyř hlavních aktivit, výtvarné, hudební, sportovní a divadelní, studenti uplatnili a rozšířili své jazykové dovednosti při hraní her, přípravě pokrmů pro závěrečnou společnou oslavu a společném zpívání anglických písní v místním úchvatném kostele.
Příjemná atmosféra, ve které se celý kurz nesl, byla okořeněna o cestovní peripetie, způsobené neřízní počasí a následný večer strávený při svíčkách v důsledku celodenního výpadku elektrické energie.
Zdenka HruškováLASERGAME – zlaté medaile

IMG_2639.JPGV úterý 14.11.2017 se celkem 4 týmy z naší školy zúčastnily turnaje středních škol v lasergame. Letos studenti z laser arény v Praze Holešovicích odváželi zlaté medaile za 1. místo v 1. kole – David Toupal, David Novák, Štěpán Kváča, Lukáš Jelínek, Michaela Brokenická a Lucie Vlasová ( ostatní týmy se umístily na 4.,6. a 7. místě). Nejlepším střelcem celého turnaje byl vyhlášen David Toupal ( s nejvyšším počtem průměrných bodů). Hráči za 1. místo obdrželi medaile, ale i věcné ceny ( poukaz na vstup zdarma do Aquaparku Šutka a Pepsi Coly). Další postupové kolo se bude konat v roce 2018.Gratulujeme!

 13 KOMNAT PRVNÍ REPUBLIKY

13komnat04.JPG13komnat02.JPGV pondělí 23. října 2017 jsme se vydali se studenty oboru Oděvní design na výstavu s názvem 13 Komnat První republiky s podtitulem Československo 1918 - 1938 v dobových originálech, která proběhla  v Galerii Tančího domu.
Expozice je rozdělena do třinácti sekcí, které tematicky symbolizují danou dobu. Naše studenty zajímala hlavně sekce týkající se módy a dobových kostýmů. Viděli jsme modely navržené královnou prvorepublické módy - Hanou Podolskou. Zajímavý byl i dokument a předměty spojené s Emou Destinnovou.

Karolína Vlčková, Dana Strnadová, Renáta PušováPřespolní „zámecký“ běh

běh2017_1.JPGběh2017.JPG

Okresní kolo v přespolním běhu 20.9.2017 v zámeckém parku v Lysé nad Labem bylo nejúspěšnější ( a také nejvyšší přihlášený počet účastníků z naší školy) za poslední roky. Měli jsme početné zastoupení, dívky: Lucie Landovská, Adéla Cindrová, Monika Motolová, Patricia Kačmárová, Tereza Martínková, Natálie Malušová a Adéla Švejdová, chlapci: Jiří Procházka, Mikuláš Mareš, Jan Sazama, Ondřej Šuhájek a Jiří Olšanský.
Největší favoritkou soutěže byla Lucie Landovská, která obsadila 1. místo v rozběhu dívek, celkově se družstvo dívek umístilo na 3. místě. (hodnotila se 4 nejlepší umístění dívek v součtu). Chlapci obsadili týmové 5. místo .
Velký dík všem sportovcům za reprezentaci školy, týmového ducha, poctivé fandění a neutuchající dobrou náladu!

.

 Novější 1 3

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1