Česky English

Aktuality


MINT: PRAGUE FASHION MARKET

mint7.jpgNaše škola se zúčastnila se svou prezentací přehlídky současného designu. A protože šlo již o dvacátý ročník akce MINT: PRAGUE FASHION MARKET, ožily jím zcela výjimečné prostory Kampusu v Hybernské 4 v Praze 1, kousek od Prašné brány. Přehlídka se konala ve dnech 8. – 10. prosince 2017 a v tento adventní víkend ji navštívilo mnoho zájemců o design i „poutníků za dárečky“. Součástí instalace školy byl i výsledek tvorby sedmi týmů studentů čtvrtého ročníku grafického designu, kteří v rámci návrhové tvorby pracovali na reklamní kampani pro Mintmarket v holešovické tržnici. V kontextu ostatních vystavujících se naše instalace líbila a určitě nám pomůže dostat naši školu do povědomí laické i odborné veřejnosti.

Mgr. Iva MarkvartováMladý módní tvůrce ČR v Jihlavě 2017

Ve čtvrtek 30. listopadu jsme se opět vydali do Jihlavy, kde se konal 29. ročník soutěže Mladý módní tvůrce České republiky. Těžký úkol ve výběru vítězných kolekcí měla odborná porota, ve které zasedaly známé tváře jako Jiřina Tauchmanová, Iveta Řádková či Nina Provaan Smetanová. Oděvní soutěž nabídla celkem sedm soutěžních kategorií: Volná mladá móda, Společenské šaty, Sportovní oděvy, Pokrývky hlavy, Oděvní doplňky, Trnité motivy, Potisky a koláže. Přihlásilo se více než 280 soutěžících.
Naše škola si odvezla krásné 2. místo v kategorii Volná mladá móda, podtéma Minimalismus. Tuto úspěšnou kolekci vytvořila skupina studentů z třetího ročníku.
Moc gratulujeme těm, kteří byli oceněni na pomyslném stupínku, a děkujeme všem ostatním za snahu a účast i při tak silné konkurenci.

Mgr. Karolína VlčkováAnglické novinky z Neratova

neratov2017_1.jpgneratov2017.jpgV době od 29. 10 do 2. 11.2017 proběhl tradiční kurz anglického jazyka v malebné vesničce Neratov v Orlických horách. Kurzu se zúčastnilo 30 studentů naší školy pod vedením Šárky Šmídové, Daniely Smutné a Zdenky Hruškové. Tým našich učitelů byl obohacen o přítomnost rodilého mluvčí J. P. O Gradyho, učitele z pražské jazykové školy Spusa a externí lektorky Ireny Kašparové z brněnské vysoké školy.
Tentokrát byl kurz veden v duchu legendární knihy J. R. |R. Tolkiena Pán prstenů, která byla též úspěšně převedena na filmové plátno. Veškeré aktivity probíhaly na téma tohoto fantastického příběhu a studenti si osvojovali znalosti anglického jazyka při plnění aktivit, které vyústily v krátké divadelní představení všech čtyř studijních skupin, do kterých byli rozděleni.
Podstatou celého kurzu je celodenní komunikace v anglickém jazyce. Mimo čtyř hlavních aktivit, výtvarné, hudební, sportovní a divadelní, studenti uplatnili a rozšířili své jazykové dovednosti při hraní her, přípravě pokrmů pro závěrečnou společnou oslavu a společném zpívání anglických písní v místním úchvatném kostele.
Příjemná atmosféra, ve které se celý kurz nesl, byla okořeněna o cestovní peripetie, způsobené neřízní počasí a následný večer strávený při svíčkách v důsledku celodenního výpadku elektrické energie.
Zdenka HruškováLASERGAME – zlaté medaile

IMG_2639.JPGV úterý 14.11.2017 se celkem 4 týmy z naší školy zúčastnily turnaje středních škol v lasergame. Letos studenti z laser arény v Praze Holešovicích odváželi zlaté medaile za 1. místo v 1. kole – David Toupal, David Novák, Štěpán Kváča, Lukáš Jelínek, Michaela Brokenická a Lucie Vlasová ( ostatní týmy se umístily na 4.,6. a 7. místě). Nejlepším střelcem celého turnaje byl vyhlášen David Toupal ( s nejvyšším počtem průměrných bodů). Hráči za 1. místo obdrželi medaile, ale i věcné ceny ( poukaz na vstup zdarma do Aquaparku Šutka a Pepsi Coly). Další postupové kolo se bude konat v roce 2018.Gratulujeme!

 !!! Změna programu - pondělí 30.10.2017

Vzhledem k důsledkům nepřízně počasí je akce Designblok 2017, v Praze v Holešovicích, zrušena. !!!

Výuka probíhá ve škole beze změn, podle běžného rozvrhu.13 KOMNAT PRVNÍ REPUBLIKY

13komnat04.JPG13komnat02.JPGV pondělí 23. října 2017 jsme se vydali se studenty oboru Oděvní design na výstavu s názvem 13 Komnat První republiky s podtitulem Československo 1918 - 1938 v dobových originálech, která proběhla  v Galerii Tančího domu.
Expozice je rozdělena do třinácti sekcí, které tematicky symbolizují danou dobu. Naše studenty zajímala hlavně sekce týkající se módy a dobových kostýmů. Viděli jsme modely navržené královnou prvorepublické módy - Hanou Podolskou. Zajímavý byl i dokument a předměty spojené s Emou Destinnovou.

Karolína Vlčková, Dana Strnadová, Renáta PušováPřespolní „zámecký“ běh

běh2017_1.JPGběh2017.JPG

Okresní kolo v přespolním běhu 20.9.2017 v zámeckém parku v Lysé nad Labem bylo nejúspěšnější ( a také nejvyšší přihlášený počet účastníků z naší školy) za poslední roky. Měli jsme početné zastoupení, dívky: Lucie Landovská, Adéla Cindrová, Monika Motolová, Patricia Kačmárová, Tereza Martínková, Natálie Malušová a Adéla Švejdová, chlapci: Jiří Procházka, Mikuláš Mareš, Jan Sazama, Ondřej Šuhájek a Jiří Olšanský.
Největší favoritkou soutěže byla Lucie Landovská, která obsadila 1. místo v rozběhu dívek, celkově se družstvo dívek umístilo na 3. místě. (hodnotila se 4 nejlepší umístění dívek v součtu). Chlapci obsadili týmové 5. místo .
Velký dík všem sportovcům za reprezentaci školy, týmového ducha, poctivé fandění a neutuchající dobrou náladu!

.

 Biennale Arte 2017

arte2017_1.jpgarte2017_2.jpgarte2017_3.jpgV září skupina studentů ze druhých a třetích ročníků navštívila italské město Benátky a historické město Veronu. Hlavním cílem však nebyla prohlídka pamětihodností a krás těchto dvou měst, ale hlavně přehlídka současného světového umění Biennale Arte 2017.
57. ročník festivalu současného umění se pod vedením Christine Macelové a pod heslem "Viva Arte Viva" zaměřuje především na zdůraznění a objasňování úlohy umělce v současném světě. 
Umělecká tvorba patří k tomu nejlepšímu z lidské činnosti, umožňuje upozorňovat na problémy a nastolovat otázky, zkoumat lidskou podstatu, vytvářet vysněné světy a utopie, poskytovat útěchu, odráží se v něm duchovní svoboda, nezávislost a schopnost odolávat útlaku. Představuje alternativu vůči vyhraněnému individualismu a lhostejné netečnosti.
Umění je tedy vnímáno především jakožto médium, které zobrazuje skutečnost a komentuje ji, vyjadřuje různé myšlenky a osobní pocity, pokládá důležité otázky. Doufáme, že si každý nalezl svůj zdroj inspirace, objevil nové cesty a způsoby práce s materiálem a že se třeba v dalších ročnících setkáme se jménem výtvarníka, který tam byl s námi jako návštěvník.

Eva Nováková, Katka Jirásková, Jindra Žáček (pedagogický dozor)Návrhy dresů pro TJ Straky

velebna.jpeg.jpgstraky.jpgNa konci minulého roku jsme byli osloveni fotbalovým týmem TJ Straky, aby naše studentky zkusily navrhnout potisk na dresy pro děti ve věku 4 až 6 let. Představa byla, že se na návrhu objeví straka a fotbalový motiv. Úkolu se ujaly studentky oděvního designu. Odesláno bylo devět návrhů a jeden z nich si fotbalový tým nakonec vybral. Jednalo se o návrh studentky Kristýny Velebné. Dresy se nechaly potisknout a ušít a fotbalový tým již může směle vběhnout na hřiště.
Děkujeme TJ Straky za zajímavou spolupráci.

Karolína Vlčková, Renáta PušováAtrium plné květin a tónů

Datum konání: 27. 5. 2017

Spolek rodáků a přátel města Lysá nad Labem připravil v sobotu 27. 5. 2017 kulturní program v atriu kláštera. Společenská akce se konala v rámci 2. ročníku celoměstských slavností Lysá žije. Součástí programu v atriu byla i módní přehlídka žáků naší střední školy. Studentky předvedly modely rozmanitých střihů i barevně sladěných materiálů, které vynikly v prostředí krásných květinových aranžmá a romantického klášterního atria.
Součástí městských oslav bylo oživení lyského Montmartru, na kterém se podíleli i naši studenti. Ve dvou stanech jsme se prezentovali maturitními pracemi oboru Grafický design i prostorovými objekty žáků oboru Design interiéru a bytových doplňků.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na sobotní akci a přispěli k příjemné letní atmosféře.

Alena Hlavatá – učitelka odborných předmětů
Plán akcí

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4