Česky English

Aktuality


!!! Změna programu - pondělí 30.10.2017

Vzhledem k důsledkům nepřízně počasí je akce Designblok 2017, v Praze v Holešovicích, zrušena. !!!

Výuka probíhá ve škole beze změn, podle běžného rozvrhu.13 KOMNAT PRVNÍ REPUBLIKY

13komnat04.JPG13komnat02.JPGV pondělí 23. října 2017 jsme se vydali se studenty oboru Oděvní design na výstavu s názvem 13 Komnat První republiky s podtitulem Československo 1918 - 1938 v dobových originálech, která proběhla  v Galerii Tančího domu.
Expozice je rozdělena do třinácti sekcí, které tematicky symbolizují danou dobu. Naše studenty zajímala hlavně sekce týkající se módy a dobových kostýmů. Viděli jsme modely navržené královnou prvorepublické módy - Hanou Podolskou. Zajímavý byl i dokument a předměty spojené s Emou Destinnovou.

Karolína Vlčková, Dana Strnadová, Renáta PušováPřespolní „zámecký“ běh

běh2017_1.JPGběh2017.JPG

Okresní kolo v přespolním běhu 20.9.2017 v zámeckém parku v Lysé nad Labem bylo nejúspěšnější ( a také nejvyšší přihlášený počet účastníků z naší školy) za poslední roky. Měli jsme početné zastoupení, dívky: Lucie Landovská, Adéla Cindrová, Monika Motolová, Patricia Kačmárová, Tereza Martínková, Natálie Malušová a Adéla Švejdová, chlapci: Jiří Procházka, Mikuláš Mareš, Jan Sazama, Ondřej Šuhájek a Jiří Olšanský.
Největší favoritkou soutěže byla Lucie Landovská, která obsadila 1. místo v rozběhu dívek, celkově se družstvo dívek umístilo na 3. místě. (hodnotila se 4 nejlepší umístění dívek v součtu). Chlapci obsadili týmové 5. místo .
Velký dík všem sportovcům za reprezentaci školy, týmového ducha, poctivé fandění a neutuchající dobrou náladu!

.

 Biennale Arte 2017

arte2017_1.jpgarte2017_2.jpgarte2017_3.jpgV září skupina studentů ze druhých a třetích ročníků navštívila italské město Benátky a historické město Veronu. Hlavním cílem však nebyla prohlídka pamětihodností a krás těchto dvou měst, ale hlavně přehlídka současného světového umění Biennale Arte 2017.
57. ročník festivalu současného umění se pod vedením Christine Macelové a pod heslem "Viva Arte Viva" zaměřuje především na zdůraznění a objasňování úlohy umělce v současném světě. 
Umělecká tvorba patří k tomu nejlepšímu z lidské činnosti, umožňuje upozorňovat na problémy a nastolovat otázky, zkoumat lidskou podstatu, vytvářet vysněné světy a utopie, poskytovat útěchu, odráží se v něm duchovní svoboda, nezávislost a schopnost odolávat útlaku. Představuje alternativu vůči vyhraněnému individualismu a lhostejné netečnosti.
Umění je tedy vnímáno především jakožto médium, které zobrazuje skutečnost a komentuje ji, vyjadřuje různé myšlenky a osobní pocity, pokládá důležité otázky. Doufáme, že si každý nalezl svůj zdroj inspirace, objevil nové cesty a způsoby práce s materiálem a že se třeba v dalších ročnících setkáme se jménem výtvarníka, který tam byl s námi jako návštěvník.

Eva Nováková, Katka Jirásková, Jindra Žáček (pedagogický dozor)Návrhy dresů pro TJ Straky

velebna.jpeg.jpgstraky.jpgNa konci minulého roku jsme byli osloveni fotbalovým týmem TJ Straky, aby naše studentky zkusily navrhnout potisk na dresy pro děti ve věku 4 až 6 let. Představa byla, že se na návrhu objeví straka a fotbalový motiv. Úkolu se ujaly studentky oděvního designu. Odesláno bylo devět návrhů a jeden z nich si fotbalový tým nakonec vybral. Jednalo se o návrh studentky Kristýny Velebné. Dresy se nechaly potisknout a ušít a fotbalový tým již může směle vběhnout na hřiště.
Děkujeme TJ Straky za zajímavou spolupráci.

Karolína Vlčková, Renáta PušováAtrium plné květin a tónů

Datum konání: 27. 5. 2017

Spolek rodáků a přátel města Lysá nad Labem připravil v sobotu 27. 5. 2017 kulturní program v atriu kláštera. Společenská akce se konala v rámci 2. ročníku celoměstských slavností Lysá žije. Součástí programu v atriu byla i módní přehlídka žáků naší střední školy. Studentky předvedly modely rozmanitých střihů i barevně sladěných materiálů, které vynikly v prostředí krásných květinových aranžmá a romantického klášterního atria.
Součástí městských oslav bylo oživení lyského Montmartru, na kterém se podíleli i naši studenti. Ve dvou stanech jsme se prezentovali maturitními pracemi oboru Grafický design i prostorovými objekty žáků oboru Design interiéru a bytových doplňků.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na sobotní akci a přispěli k příjemné letní atmosféře.

Alena Hlavatá – učitelka odborných předmětůPOZVÁNKA NA INFORMAČNÍ SCHŮZKU PRO RODIČE A ŽÁKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ

Datum konání: 6. 6. 2017 - 13. 6. 2017

Pozvánky dle jednotlivých oborů naleznete v "Informacích pro uchazeče" ŘÍŠE DIVŮ není jen pro Alenky aneb Úspěch ve výtvarné soutěži

Dudková Eva.jpgDům dětí a mládeže Praha - Jižní Město vyhlásil v únoru 2017 výtvarnou soutěž na téma V říši divů, vybízející k uplatnění hlavně fantazie a představivosti. V kategorii Středoškoláci (17 let a více) se umístila naše studentka Eva Dudková ze 3. K (obor oděvní design) na úžasném 1. místě. Všechny oceněné výtvarné práce můžete zhlédnout na výstavě, která bude zahájena vernisáží v úterý 20. června 2017 v 17:30 v prostorách pořadatelského DDM Praha - Jižní Město.

Evě moc gratulujeme. Jen tak dál!Vyhlášení přijímacího řízení na uvolněná místa ve studijních oborech

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení.pdfVýměnný pobyt učitelů Ruské federace a České republiky

voroněž.jpgBěhem prvního květnového týdne se uskutečnila druhá část plánovaného výměnného pobytu ruských a českých učitelů, který se koná pod záštitou Krajského úřadu Středočeského kraje, zejména pak radního pro oblast vzdělávání a sportu pana Jana Skopečka. Konkrétní spolupráce funguje mezi naším Středočeským krajem a ruskou Voroněžskou oblastí. Učitelé ze Středočeského kraje navštívili Voroněž v listopadu 2016 a voroněžští učitelé u nás pobývali od 29. dubna do 8. května 2017. Program obou výměnných pobytů je podobný. Prioritou je návštěva školských zařízení v dané oblasti, výměna zkušeností mezi pedagogy či rozhovory se žáky. Učitelé vždy rovněž navštíví i řadu památek, zajímavých provozů či přírodních zajímavostí. Lysá nad Labem hostila delegaci deseti učitelek ve čtvrtek 4. 5. 2017. O dopolední program se postarali učitelé a studenti SŠOGD, kde se vyučuje i ruský jazyk. Studenti si připravili krátký program s malou módní přehlídkou. Po obědě proběhlo slavnostní přijetí delegace na radnici. Pan starosta Karel Otava přivítal skupinu učitelek v zasedací síni radnice. Obě strany krátce pohovořily o městě i školské problematice u nás a v Rusku.  Voroněžská škola MOK 2, ze které byla většina členek delegace, je velice úspěšná škola, kde přibližně stovka učitelů učí na 1 500 žáků ve dvou směnách. Díky vynikajícím studijním výsledkům patří škola mezi nejlepší v Ruské federaci. Z radnice se delegace vydala na státní zámek Sychrov, kde pro ně byla připravena prohlídka historické budovy se zahradami.

Mgr. Monika Fandáková, SŠOGD Lysá nad Labem
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3