Česky English

Aktuality


UCHAZEČI - PRODUKČNÍ ČINNOST V UMĚNÍ A REKLAMĚ

Informace pro uchazeče - PRODUKČNÍ ČINNOST V UMĚNÍ A REKLAMĚ.pdfOsobní věci ve škole a na domově mládeže

Domov mládeže:

Osobní věci z Domova mládeže je možné vyzvednout od Po do Čt vždy od 7 do 12 hodin.
Vstup bude umožněn pouze v ochranných prostředcích - rouška, rukavice!!!
Nejdříve volejte, po domluvě přijeďte. Případné dotazy na tel: 724 577 541.

 

Škola (Stržiště 475):

Osobní věci ze skříněk ve škole je možné vyzvednout od Po do Čt vždy od 8 do 15 hodin.
Vstup bude umožněn pouze v ochranných prostředcích - rouška, rukavice!!!
Nejdříve volejte na tel.: 325 551 074, 724 537 780.                      Úplata za ubytování

Dotazem na MŠMT bylo ověřeno, že v současné době, kdy je přerušena výuka na všech školách, může být uplatněno ustanovení § 5 odst. 4 vyhlášky 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, a ubytovaným může být přiměřeně snížena úplata za ubytování.

Snížení úplaty za ubytování a celkové vyúčtování budeme řešit na konci školního roku podle délky nepřítomnosti žáků v domově mládeže.

Mgr. Jarmila Žigová – vedoucí domova mládežeDůležité - reakce MZ na současnou situaci

S odkazem na prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR (pdf) je od 11. 3. 2020 uzavřena škola pro studenty. Výuka se nekoná do odvolání.

Vyučující pracují a výuka probíhá korespondenčním způsobem přes systém Bakaláři.

Sledujte prosím aktuality a sociální sítě školy.

Žáci naleznou veškeré informace k výuce v sekci Interní informace pro žáky a následně v aplikaci Bakaláři.

Vyučující naleznou veškeré informace k výuce v sekci Informace pro pedagogy.

Ti, kdo neznají přístupové loginy a hesla, ať volají v pracovní době do sekretariátu školy.

Výjezd studentů do Velké Británie (plánovaný termín odjezdu 15. 3.2020)  je zrušen a bude pravděpodobně realizován v náhradním termínu.

Večerní figura v plánovaném termínu 25.3.2020 se vzhledem k mimořádné situaci ruší. Další termíny budou připraveny dle vývoje situace.Lyžařský kurz  p r o b ě h l !

IMG_5385.jpgNa počátku všechno stálo proti nám - vyznavačům zimních radovánek, rychlých lyží, nádherně zasněžených strání. Původní termín v druhé polovině března, který nám předložila chata Svornost,   byl neakceptovatelný a to jsme ještě netušili, jak macešsky se letos v zimě zachová příroda, která se rozhodla sněhem šetřit i v těch donedávna spolehlivých lokalitách a nadmořských výškách. Nakonec jsme vzali zavděk příznivější nabídkou Husovy boudy v Peci pod Sněžkou a věřili jsme, že se první týden v únoru stane zázrak.
A ten se stal! Samotná Pec  sice vyhlížela jako destinace vhodná pro jarní pěší  turistiku, ale jakmile jsme zahájili náročný výstup k chatě, přibývala a přibývala sněhová pokrývka. Byli jsme vyslyšeni! Nevezli  jsme lyže a snowboardy zbytečně. Vydatný lyžařský program vhodně doplnily pestré aktivity na chatě, ať už to byla výtvarná týmová práce, společenské hry či soutěže, pro nenasyty však  i večerní  lyžování či bobování.
Možná to letos byla jediná zimní ochutnávka a jsme rádi, že vydařená.

Už se těšíme na příští rok!

 Dana Strnadová, vedoucí kurzuDen otevřených dveří

Datum konání: 21. 1. 2020

Pozvánka na den otevřených dveří.pdfMLADÝ MÓDNÍ TVŮRCE ČR V JIHLAVĚ 2019

mmt19_1.jpegmmt19_2.jpegmmt19.jpegNa konci listopadu se v Jihlavě již tradičně konala prestižní soutěž budoucích oděvních
návrhářů, na které jsme nemohli chybět, totiž 21. ročník soutěže Mladý módní tvůrce
České republiky.
V porotě zasedaly známé tváře jako Iveta Řádková – módní návrhářka, Zdena Hanáková –
autorka zajímavých šperků, Jiří Moravec – módní návrhář nebo stylista Luděk Šmehlík.
Soutěžilo se celkem v sedmi kategoriích: 1) Volná mladá móda, 2) Společenské oděvy – Karl
Lagerfeld, 3) Sportovní oděvy a spodní prádlo, 4) Můžeš být kým chceš, 5) Oděvní doplňky,
6) Recyklace – druhá šance a 7) Pokrývky hlavy.
Přihlásili jsme se celkem do pěti kategorií s devíti kolekcemi. Letošní ročník byl pro nás
velmi úspěšný a my si z Jihlavy odvážíme první místo v kategorii Můžeš být kým chceš a tři
třetí místa v kategoriích Volná mladá móda, Sportovní oděvy a spodní prádlo a Recyklace –
druhá šance.
Všem studentům, kteří tvořili na tuto soutěž a věnovali přípravě i svůj volný čas, nejen ten
školní, patří velký dík.

Za kolektiv pedagogů z oděvních dílen
Mgr. Karolína ChumlenováDivácké násilí

policie19.jpgV úterý 26. 11. 2019 jsme do školy pozvali hosty: „nejvzdělanějšího policistu“ v Česku, ředitele pořádkové Policie ČR plk.doc.Ing. Hrinka, Ph.D., MBA, Mgr. et Bc. Kamilu Muzikovou, jednatelku bezpečnostní agentury Inpos, a Jana Muziku, bezpečnostního manažera společnosti Inpos, která i na mezinárodním trhu hlídá a zajišťuje bezpečnost a pořádek od roku 1997. Náplní semináře bylo seznámit žáky s davovým chováním, extremistickými skupinami a jejich působením nebo použitím či zneužitím pyrotechniky na stadionech. Další zajímavé body semináře se týkaly sledování prostoru kamerovým systémem, vyhledávání a rozeznávání pachatele (např. dle oblečení, tetování aj.), spolupráce s Policií ČR a bezpečnostní agentury. Žáci se také dozvěděli, jaká „chorea“ vytváří skupiny fanoušků, kde hledat únikový východ v případě nehody, jak se oddělují sektory pro různé skupiny fanoušků atd.
Děkujeme zástupcům agentury Inpos ve spolupráci s Policií ČR za přínosný program.Mozaika svobody

mozaika19.JPGMozaika svobody - Studenti studentům. To je akce, kterou pro studenty školy a některé vyučující připravili žáci třetího ročníku oboru Produkční činnost v umění a reklamě.
Dvě hodiny plné zajímavých aktivit připomněly všem zúčastněným, jak křehká hranice může být mezi svobodou a nesvobodou a jak je důležité se o naši svobodu a demokracii starat. Svůj program nepostavili pouze na vzpomínání, ale pestrou mozaikou a vtipným obsahem ukázali, že i důležité věci se mohou stát zábavou, pokud chcete. Studenti zhlédli reklamní spoty tehdejší doby, zkusili si vyplnit celní prohlášení (které bylo nedílnou součástí každého výjezdu za blízké hranice), zasoutěžili si v poznávací soutěži, stali se diváky čtené zkoušky divadelní hry Audience od Václava Havla a vytvořili koláž na téma svoboda. Zazpívali jsme si se studenty druhého ročníku písně od Jaroslava Hutky a Karla Kryla.
Zaznělo závěrečné slovo a zacinkaly klíče
Byla to jejich letošní první společná práce, a podle potlesku a spolupráce zúčastněných, vydařená. Držíme palce do dalších aktivit.

Eva NovákováBiennale arte Benátky 2019

benatky19.jpg.jpgBenátské bienále bylo cílem našich studentů již počtvrté. Historické prostory Giardini a Arsenale hostily na osm desítek vystavovatelů z celého světa, které spojilo téma : "Možná žijete v zajímavých časech". Umělecká díla se dotýkala všech možných aspektů současného světa včetně různých hrozeb pro důležité tradice, instituce či vztahy. Studenti jsou k takovýmto výzvám velice vnímaví a určitě se dočkáme některých impulsů i v jejich vlastní tvorbě. Ale nejen bienále poznamenalo zážitky z podařené akce. Překrásné památky Benátek i nedaleké Verony společně s pěkným počasím vytvořily kulisu, na kterou se nezapomíná...Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31