Česky English

Aktuality


VYHLÁŠENÍ 2. KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA OBOR PRODUKČNÍ ČINNOST V UMĚNÍ A REKLAMĚ

Datum konání: 25. 6. 2020 - 15. 7. 2020

VYHLÁŠENÍ 2. KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA OBOR PRODUKČNÍ ČINNOST V UMĚNÍ A REKLAMĚ.pdfUCHAZEČI - PRODUKČNÍ ČINNOST V UMĚNÍ A REKLAMĚ

Informace pro uchazeče - PRODUKČNÍ ČINNOST V UMĚNÍ A REKLAMĚ.pdfDůležité - reakce MZ na současnou situaci

S odkazem na prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR (pdf) je od 11. 3. 2020 uzavřena škola pro studenty. Výuka se nekoná do odvolání.

Vyučující pracují a výuka probíhá korespondenčním způsobem přes systém Bakaláři.

Sledujte prosím aktuality a sociální sítě školy.

Žáci naleznou veškeré informace k výuce v sekci Interní informace pro žáky a následně v aplikaci Bakaláři.

Vyučující naleznou veškeré informace k výuce v sekci Informace pro pedagogy.

Ti, kdo neznají přístupové loginy a hesla, ať volají v pracovní době do sekretariátu školy.

Výjezd studentů do Velké Británie (plánovaný termín odjezdu 15. 3.2020)  je zrušen a bude pravděpodobně realizován v náhradním termínu.

Večerní figura v plánovaném termínu 25.3.2020 se vzhledem k mimořádné situaci ruší. Další termíny budou připraveny dle vývoje situace.Lyžařský kurz  p r o b ě h l !

IMG_5385.jpgNa počátku všechno stálo proti nám - vyznavačům zimních radovánek, rychlých lyží, nádherně zasněžených strání. Původní termín v druhé polovině března, který nám předložila chata Svornost,   byl neakceptovatelný a to jsme ještě netušili, jak macešsky se letos v zimě zachová příroda, která se rozhodla sněhem šetřit i v těch donedávna spolehlivých lokalitách a nadmořských výškách. Nakonec jsme vzali zavděk příznivější nabídkou Husovy boudy v Peci pod Sněžkou a věřili jsme, že se první týden v únoru stane zázrak.
A ten se stal! Samotná Pec  sice vyhlížela jako destinace vhodná pro jarní pěší  turistiku, ale jakmile jsme zahájili náročný výstup k chatě, přibývala a přibývala sněhová pokrývka. Byli jsme vyslyšeni! Nevezli  jsme lyže a snowboardy zbytečně. Vydatný lyžařský program vhodně doplnily pestré aktivity na chatě, ať už to byla výtvarná týmová práce, společenské hry či soutěže, pro nenasyty však  i večerní  lyžování či bobování.
Možná to letos byla jediná zimní ochutnávka a jsme rádi, že vydařená.

Už se těšíme na příští rok!

 Dana Strnadová, vedoucí kurzuMLADÝ MÓDNÍ TVŮRCE ČR V JIHLAVĚ 2019

mmt19_1.jpegmmt19_2.jpegmmt19.jpegNa konci listopadu se v Jihlavě již tradičně konala prestižní soutěž budoucích oděvních
návrhářů, na které jsme nemohli chybět, totiž 21. ročník soutěže Mladý módní tvůrce
České republiky.
V porotě zasedaly známé tváře jako Iveta Řádková – módní návrhářka, Zdena Hanáková –
autorka zajímavých šperků, Jiří Moravec – módní návrhář nebo stylista Luděk Šmehlík.
Soutěžilo se celkem v sedmi kategoriích: 1) Volná mladá móda, 2) Společenské oděvy – Karl
Lagerfeld, 3) Sportovní oděvy a spodní prádlo, 4) Můžeš být kým chceš, 5) Oděvní doplňky,
6) Recyklace – druhá šance a 7) Pokrývky hlavy.
Přihlásili jsme se celkem do pěti kategorií s devíti kolekcemi. Letošní ročník byl pro nás
velmi úspěšný a my si z Jihlavy odvážíme první místo v kategorii Můžeš být kým chceš a tři
třetí místa v kategoriích Volná mladá móda, Sportovní oděvy a spodní prádlo a Recyklace –
druhá šance.
Všem studentům, kteří tvořili na tuto soutěž a věnovali přípravě i svůj volný čas, nejen ten
školní, patří velký dík.

Za kolektiv pedagogů z oděvních dílen
Mgr. Karolína ChumlenováDivácké násilí

policie19.jpgV úterý 26. 11. 2019 jsme do školy pozvali hosty: „nejvzdělanějšího policistu“ v Česku, ředitele pořádkové Policie ČR plk.doc.Ing. Hrinka, Ph.D., MBA, Mgr. et Bc. Kamilu Muzikovou, jednatelku bezpečnostní agentury Inpos, a Jana Muziku, bezpečnostního manažera společnosti Inpos, která i na mezinárodním trhu hlídá a zajišťuje bezpečnost a pořádek od roku 1997. Náplní semináře bylo seznámit žáky s davovým chováním, extremistickými skupinami a jejich působením nebo použitím či zneužitím pyrotechniky na stadionech. Další zajímavé body semináře se týkaly sledování prostoru kamerovým systémem, vyhledávání a rozeznávání pachatele (např. dle oblečení, tetování aj.), spolupráce s Policií ČR a bezpečnostní agentury. Žáci se také dozvěděli, jaká „chorea“ vytváří skupiny fanoušků, kde hledat únikový východ v případě nehody, jak se oddělují sektory pro různé skupiny fanoušků atd.
Děkujeme zástupcům agentury Inpos ve spolupráci s Policií ČR za přínosný program.Mozaika svobody

mozaika19.JPGMozaika svobody - Studenti studentům. To je akce, kterou pro studenty školy a některé vyučující připravili žáci třetího ročníku oboru Produkční činnost v umění a reklamě.
Dvě hodiny plné zajímavých aktivit připomněly všem zúčastněným, jak křehká hranice může být mezi svobodou a nesvobodou a jak je důležité se o naši svobodu a demokracii starat. Svůj program nepostavili pouze na vzpomínání, ale pestrou mozaikou a vtipným obsahem ukázali, že i důležité věci se mohou stát zábavou, pokud chcete. Studenti zhlédli reklamní spoty tehdejší doby, zkusili si vyplnit celní prohlášení (které bylo nedílnou součástí každého výjezdu za blízké hranice), zasoutěžili si v poznávací soutěži, stali se diváky čtené zkoušky divadelní hry Audience od Václava Havla a vytvořili koláž na téma svoboda. Zazpívali jsme si se studenty druhého ročníku písně od Jaroslava Hutky a Karla Kryla.
Zaznělo závěrečné slovo a zacinkaly klíče
Byla to jejich letošní první společná práce, a podle potlesku a spolupráce zúčastněných, vydařená. Držíme palce do dalších aktivit.

Eva NovákováBiennale arte Benátky 2019

benatky19.jpg.jpgBenátské bienále bylo cílem našich studentů již počtvrté. Historické prostory Giardini a Arsenale hostily na osm desítek vystavovatelů z celého světa, které spojilo téma : "Možná žijete v zajímavých časech". Umělecká díla se dotýkala všech možných aspektů současného světa včetně různých hrozeb pro důležité tradice, instituce či vztahy. Studenti jsou k takovýmto výzvám velice vnímaví a určitě se dočkáme některých impulsů i v jejich vlastní tvorbě. Ale nejen bienále poznamenalo zážitky z podařené akce. Překrásné památky Benátek i nedaleké Verony společně s pěkným počasím vytvořily kulisu, na kterou se nezapomíná...


Retro den v Milovicích

retro.jpgZačátek školního roku není pro studenty Střední školy designu Lysá nad Labem klidný. V sobotu 21.9. 2019 zpestřili módní přehlídkou Retro den v Milovicích. K vidění byly kolekce inspirované 50. léty, ale i krátké áčkové šaty typické pro 60. léta či prošívané bundy inspirované léty osmdesátými. Protože počasí opravdu přálo a atmosféra byla i díky studentům pohodová, vše proběhlo bez problémů za bouřlivého potlesku přihlížejících. Pro studenty to byla další zajímavá zkušenost. Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit na další spolupráci.

Bc. Renáta Pušová DiS.CESTA ZA POZNÁNÍM VZDÁLENÉHO ORIENTU

Čína web.jpgLetošní prázdniny začaly pro deset studentů naší školy dost netradičně. Ráno si z rukou svého třídního učitele převzali vysvědčení a ještě ten samý den vyrazili na letiště, aby se vydali na cestu do vzdálené Číny. V Šanghaji si nás vyzvedla paní průvodkyně a navíc se k nám připojila skupina studentů z Maďarska.

Na častou otázku, zda jsme viděli Velkou čínskou zeď, musím odpovědět, že ne. Na to by nám náš osmidenní program sotva stačil. Dlužno ale říci, že jsme navštívili město Nanking, které se pyšní opevněním, jež se jí svou konstrukcí a stářím zcela vyrovná. A právě město Nanking, které bylo až do roku 1949 hlavním městem Číny, se stalo naší hlavní destinací. Vedle zmíněného opevnění jsme navštívili i další památky města včetně Paláce Mink, Mauzolea Sun Yat-sen a Nankingského muzea umění. Zde jsme také navštívili dvě školy podobného uměleckého zaměření jako naše škola. Při společných aktivitách si studenti měli příležitost na památku vyrobit vlastní kamennou pečeť anebo se naučit, jak připravit pravý čínský čaj a knedlíčky z rýžového těsta.

Poslední dva dny jsme věnovali prohlídce Šanghaje, tentokrát však již bez doprovodu naší milé průvodkyně. Neztratit se ve městě, ve kterém žije téměř třikrát více obyvatel než v naší zemi, byl téměř nadlidský úkol a spatřit na vlastní oči ohromující panorama osvětlených mrakodrapů z nábřeží Bund byl nezapomenutelný zážitek.

Vedle bohatého kulturního zážitku však nemohu opominout ani zážitek gastronomický. Pečené kachní hlavy či ragú z žabích stehýnek jsou jen třešničkou na dortu v rozmanité nabídce tradiční čínské kuchyně, kterou jsme měli díky svým hostitelům možnost ochutnat. 

Po celou dobu nás doprovázela přátelská a uvolněná atmosféra, a přestože se ozývaly hlasy, že bychom do nedemokratické Číny vůbec neměli jezdit, nikdo svého rozhodnutí nelitoval. Vždyť možnost svobodně cestovat, aniž by nám někdo diktoval, kam můžeme jezdit, pro nás nebylo vždy naprostou samozřejmostí.

 

Ing. Zdenka Hrušková, SŠD Lysá nad Labem
Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6