Česky English

Aktuality


 

Dialog

Datum konání: 26. 6. 2019

Střední škola designu  vás zve na Výstaviště v Lysé nad Labem:

Výstava žákovských prací od 17.00
Módní přehlídka žáků od 18.00

Host: absolventka školy Valerie Vrbová (Kubišová)

Prodej vstupenek na Výstavišti v Lysé nad Labem od 16.30Dárcovství kostní dřeně

Dne 25. 4. 2019 jsme měli se spolužáky možnost vyslechnout si obohacující přednášku o dárcovství krve a kostní dřeně. Přednášející z nemocnice IKEM hovořili nejen o procesu dárcovství, ale také o naší možnosti zachránit život lidem, kteří trpí závažným onemocněním. Někteří z nás se opravdu rozhodli, že pomohou. Dárcovství má smysl a my jsme vděční za tuto přednášku plnou důležitých odpovědí.Dotkni se nebe, dotkni se sebe…

lano2019_05.jpgZdolávání adrenalinových překážek si vyzkoušeli ve středu 17. dubna 2019 někteří naši žáci (názvy týmů byly opravdu originální – Mrkev v radiátoru, Čendovi kulíšci a 5 plus Viky), kteří se přihlásili do soutěže Karakoram, jejíž pořadatelem je lanové centrum Proud v Praze Vysočanech. Tato outdoorová soutěž je nejen o lezení na vysokých a nízkých lanových překážkách, ale také
o spolupráci při plnění šifrovacích úkolů, paměťových doplňkových aktivit, řešení sudoku,
o odpovědnosti a spolehlivosti při jištění kamaráda. Cílem hry je nasbírat co nejvíce výškových bodů pro šestičlenný tým.

Mgr. Radka SklenářováREVOLUTION TRAIN v Lysé nad Labem

Na nultou kolej nádraží v Lysé nad Labem dne 8. 4. 2019 dorazil „ protidrogový vlak“ – preventivní projekt založený na smyslovém prožitku a interaktivitě. Třídy 1. P a 1. K si zkusily „prožít svůj příběh“. Součástí programu bylo zodpovězení dotazníku, welcome drink – ovocný čaj, průvodce se smyslem pro humor i s poutavým doprovodným slovem. A jak na naše žáky celý projekt zapůsobil? Co je legální a co už nezákonné? Jak co nejúčinněji odmítnout drogu? O tom všem si ještě popovídáme s krajským preventistou Policie ČR, který navštíví naši školu s programem: „ To je zákon, kámo!“

 Mgr. Radka Sklenářová, metodik prevenceAVANTGARDA 2019

19. ročník soutěže mladých tvůrců se odehrál 11. dubna 2019 v hale Výstaviště v Lysé nad Labem. Zástupci jedenácti oděvních škol soutěžili ve třech kategoriích:

· Tradiční materiál
· Netradiční materiál
· Hippies

Diváci zhlédli celkem 44 vystoupení budoucích návrhářů. Nosným tématem soutěže se stal styl hippies, kdy jsme se na chvíli přenesli do zlatých šedesátek a přehlídkové molo zaplnily modely hnutí Hippies. Dvě avantgardní kolekce s tímto tématem zhotovily žákyně 2. ročníku naší školy. Jednu z nich pod názvem Jeď! ocenila odborná porota v čele s módní ikonou Janou Berg a známým stylistou Kájou Pavlíčkem.
Druhá příčka je velkým úspěchem žákyň, jejichž snažení a píle při realizaci modelů se vyplatila. Gratulujeme a přejeme hodně tvůrčích nápadů a podobných úspěchů.Skotská odysea

skotsko.jpgV březnu podnikla padesátičlenná výprava z naší školy cestu za poznáním nejsevernější části Spojeného království, malebného Skotska.
Nejdřív jsme ovšem museli překonat dlouhý noční přejezd Německem a Nizozemím do Amsterdamu, kde jsme strávili pár příjemných hodin v centru tohoto bývalého hanzovního města, i dnes pulzujícího životem. V odpoledních hodinách jsme se nalodili na trajekt směřující na sever do Newcastlu. Plavba byla zpočátku dramatičtější, než jsme si uměli představit, venkovní paluby naší dvanáctipatrové lodě byly hned po vyplutí kvůli vysokým vlnám uzavřené a pohybovat se vzpřímeně po lodi bylo náročným úkolem i pro zkušeného akrobata. Většině z nás se ale podařilo šťastně usnout a ráno nás uvítalo klidným mořem s vycházejícím sluncem na obzoru. Kolem desáté jsme rádi opustili loď a vyjeli autobusem opět po suché zemi.
Na programu byla prohlídka středověkých rozvalin Melrose Abbey a později už na území Skotska zastávka u vodního díla Falkirk. Navečer jsme dorazili do městečka Alloa, kde nás čekala teplá večeře a ubytování v hostitelských rodinách. Naši domácí se k nám chovali velmi pohostinně, v některých rodinách se snídaly každý den domácí lívance a na požádání bylo možno ochutnat i místní specialitu haggis, původně vyráběnou z mletých vnitřností uložených a tepelně upravených v ovčím žaludku.
Další dny jsme postupně strávili na cestách po útulném Stirlingu s monumentálním středověkým hradem, dále projížďkou po jezeře Loch Katrine v národním parku The Trossachs, návštěvou některých míst Skotské vysočiny korunovanou zastavením na hradě Urquhart na břehu legendárního jezera Loch Ness. Předposlední den nás čekal Edinburgh s královským hradem, krásným dlážděným historickým centrem, dudáky, Skotskou národní galerií a odkazy na Harryho Pottera na každém kroku – právě zde totiž J. K. Rowlingová začala psát sérii knih o malém čaroději. Poslední ráno ve Skotsku nás čekalo rozloučení s rodinami a cesta severní Anglií do Newcastlu, tentokrát přes Gretna Green, místo v minulosti známé především oddáváním nezletilých anglických párů, a Housesteads se základy římského vojenského tábora poblíž Hadriánova valu. Šestý den navečer jsme se s obavami opět nalodili na trajekt, plavba byla však tentokrát poklidná. Amsterdamský přístav nás přivítal ráno závěrečného dne našeho putování a zbývala už jen dlouhá cesta domů plná vzpomínání a sdílení zážitků.
Skotsko je země neobyčejných přírodních krás, přívětivých lidí i bohaté historie. Rádi se sem budeme vracet.Prague Patchwork Meeting 2019

Dne 5. dubna 2019 navštívily tři třídy (1. K, 2. K a 3. K) již  13. ročník Prague Patchwork Meeting 2019 ve Sportcentru Wellness Hotelu STEP, Praha 9. Jednalo se o největší výstavu textilních technik ve střední a východní Evropě. V pěti halách bylo k vidění více než 900 kusů autorských nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky. V některých stáncích proběhly ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky.
V prodejní části byl nabízen široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, dekorací a barev na textil.
Těší nás, že i naše škola dostala prostor jako vystavovatel. Po celou dobu výstavy studenti SŠD Lysá nad Labem měli možnost ukázat svoji tvorbu - textilní koláže a malé quilty. 

Dana Strnadová, vyučující odborných předmětůMáme zlatou z aerobiku

27. března 2019 proběhl 13. ročník aerobikové soutěže na zimním stadionu v Nymburce. Do soutěže jednotlivců v pohybově rytmickém cvičení se přihlásilo z naší školy pět lidí - Viktorie Lonská, Jiří Tichý, Charlotte Procházková, Tereza Černušáková a Adéla Kiliánová. Porota hodnotila soutěžící podle několika kritérií: schopnost zacvičit pohyb dle lektora, výraz, flexibilita, dynamičnost, dodržení rytmu hudby. Dívky středních škol byly zařazeny do kategorie IV a chlapci měli svou kategorii samostatně. Po několika letech bez medaile se letos „ vrací“ do naší školy medailové umístění. Gratulujeme Jiřímu Tichému (1. P) k úžasnému 1. místu!S policií přes bariéry

policie_8.jpgDne 25.3.2019 se na Střední škole designu Lysá nad Labem konala sportovně charitativní a náborová akce, která je určena pro školy ve Středočeském kraji. Umožní studentům maturitních ročníků vyzkoušet si fyzické testy, které jsou jednou z podmínek přijetí do služebního poměru Policie České republiky. Za každé úspěšné složení fyzických testů bude generálním sponzorem složena finanční částka, určená handicapované osobě ze středočeského regionu. V tomto pololetí budou získané peníze  darovány Jirkovi (28 let), který je po amputaci pravé ruky, o niž přišel v důsledku onkologické léčby. Finanční částka bude použita na bionickou (robotickou) ruku. Náročné fyzické testy úspěšně splnilo 7 žáků.Lyžařský kurz 2019

ski2019_03.jpgLetos jsme odjížděli na lyžařský kurz v Peci pod Sněžkou až 3. března 2019. Podle předpovědi počasí bylo jasné, že sněhu bude dost, a skutečně jsme si užívali ideálních sněhových podmínek. UŽ cesta na horskou chatu Svornost prověřila naši kondici, pěšky nám to trvalo 55 minut. No, je to pěkný krpál! Lyže a batohy nám vezla rolba.
Večer jsme se ubytovali a seznámili s řádem chaty a režimem lyžařského kurzu. Program byl jasný - dopolední a odpolední lyžování. Večerní program zaplnily soutěže, hry a večerní lyžování. Poslední večer nastal rej v maskách, kde jsme hádali, koho nebo co nápaditý převlek představuje.
Na závěr kurzu proběhlo vyhlášení vítězů závodu ve slalomu, a to v obou disciplínách, kterým jsme se po celý týden neúnavně věnovali - v carvingovém lyžování a snowboardu.

 Dana Strnadová, vedoucí lyžařského kurzu
Fulltextové vyhledávání

Plán akcí

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23
Vánoční prázdniny
24
Vánoční prázdniny
25
Vánoční prázdniny
26
Vánoční prázdniny
27
Vánoční prázdniny
28
Vánoční prázdniny
29
Vánoční prázdniny
30
Vánoční prázdniny
31
Vánoční prázdniny
1
Vánoční prázdniny
2
Vánoční prázdniny
3
Vánoční prázdniny
4 5